חדשות היום

מגמת ירידה ברוב השווקים על רקע נתוני מאקרו חלשים והמתנה להסכם הברקסיט ; ארה"ב הודיעה על הגעה להסכם עם טורקיה

תמונת מצב השווקים העולמית-

 


 

חדשות היום

✔ יצרנית הרכב הצרפתית רנו פרסמה היום כי היא מורידה את תחזית הרווח שלה להמשך השנה ב"3%-4% לעומת התחזיות הקודמות", ובכך לחזור לאזורים בהם היתה בשנה שעברה, עם רווח של 63 מיליארד דולר- "שווקים מסוימים היו חלשים יותר מהמצופה. המכירות בספטמבר לא פיצו על הביצועים המאכזבים של יולי ואוגוסט והעסקים של החברה בטורקיה וארגנטינה עוררו דאגות בחודשים האחרונים".

✔ סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, מסר אמש כי ארה"ב וטורקיה הסכימו על הפסקת אש בסוריה, לאחר השיחות אשר קיימו בנושא בהשתתפותו ובהשתתפות שר ההגנה האמריקאי ביחד עם ארדואן- "כל הפועלות הצבאיות של טורקיה בסוריה יופסקו, המבצע יחדול, והכוחות הכורדיים יאובטחו. עם הפסקת המבצע בסוריה, ארה"ב תעצור את הסנקציות על טורקיה".
וגם טראמפ צייץ בנושא ורשם "חדשות נהדרות בנוגע לטורקיה. מיליוני אנשים יינצלו".

✔ לאחר ההתלהבות אמש מהודעתו של ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, בנוגע להגעה להסכם עם האיחוד האירופי, כעת מתחילות 'לצוף' תחושות הציבור והסקרים המהירים אשר נעשו: ההערכות הן כי הסכם הסחר החופשי המוגבל עם האיחוד האירופי יפגע בצמיחה הכלכלית בשיעור של 6.7% עד 2034. בנוסף, הבריטים יהפכו לעניים יותר ב-2,250 ליש"ט בממוצע בשנה עד 2034, וזאת לעומת ההסכם שתרזה מיי רצתה להעביר שהיה אמור לפגוע בצמיחה הכלכלית "רק" ב-2.1%..

מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן ביפן לחודש ספטמבר פורסם היום ומראה שפל של שנתיים חצי- מאז אפריל 2017, ובהובלת מחירי האנרגיה. המדד הראה עליה של 0.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ובהתאם לתחזיות האנליסטים. המדד הראה בשורה התחתונה כי מחירי 297 מוצרים עלה בעוד מחירם של 168 מוצרים ירד ו-58 מוצרים נותרו ללא שינוי.

✔ וגם בסין המצב לא מעודד כלל- עפ"י נתוני התוצר מקומי גולמי שפורסמו, הצמיחה ברבעון השלישי האטה לשפל של מעל ל-27 שנה (מאז שנת 1992) לשיעור שנתי של 6%, בעוד שהצפי היה לעליה באותו השיעור. התמ"ג של סין צנח בחדות מאז הרבעון הראשון של 2018, שם הוא הראה צמיחה של 6.8% בגלל הידוק אשראי וסכסוך הסחר במדינה עם ארה"ב.

✔ עפ"י מקורות מקורבים לחברה, חברת הנפט הסעודית ארמקו תעכב את הנפקתה בתקווה שתוצאות הדוח הפיננסי לרבעון השלישי יחזקו את אמון המשקיעים בה. החברה היתה אמורה לפרסם את תוכניותיה בנוגע להנפקה כבר בשבוע הבא ולהתחיל עם המסע להנפקה הגדולה אי פעם. נכון לעכשיו עדיין לא נקבע תאריך חדש.

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 42

13-14/10/2019-

בורסת תל-אביב- סוכות

14/10/2019-

בורסת אוקראינה- יום מגיני האומה

בורסת ארגנטינה- יום גשר

בורסת טנזניה- יום נייררה

בורסת יפן- יום הספורט והבריאות

בורסת קולומביה- יום קולומבוס

בורסת קנדה- חג ההודיה

בורסת תאילנד- חלופה ליום זכרו של ראמה התשיעי

15/10/2019-

בורסת תוניסיה- יום הפינוי

בורסת מלאווי- יום האם

בורסת קוסטה ריקה- יום קולומבוס

18/10/2019-

בורסת זמביה- יום תפילה

 


 

הנפקות

17/10/2019-

חברת Bellring Brands (סימבול: BRBR).

חברת Innate Pharma SA (סימבול: IPHA).

 


 

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 

 


נתוני מאקרו

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close