חדשות היום

פותחים שבוע עם עליות קלות בוול סטריט, אסיה במגמה מעורבת; בריטניה מוסרת כי תעזוב את האיחוד האירופי עד לסוף החודש

תמונת מצב השווקים-

 


 

חדשות היום

✔ ממשלת בריטניה מסרה אמש כי המדינה תעזוב את האיחוד האירופי ב-31 באוקטובר. מיכאל גוב, השר האחראי על הכנות הברקסיט, אמר לחדשות "סקיי ניוז"- "אנו הולכים לעזוב עד ה-31 באוקטובר. יש לנו את האמצעים והיכולת לעשות זאת. המכתב נשלח לאיחוד האירופי מכיוון שהפרלמנט דרש שהוא יישלח … אבל הפרלמנט לא יכול לשנות את דעתו של ראש הממשלה, הפרלמנט לא יכול לשנות את מדיניות הממשלה או את נחישותה". וגם שר הכלכלה הצרפתי, גנס פאנייר, אמר כי אי אפשר לשלול את קיום הברקסיט תוך 10 ימים.

✔ יו"ר הבנק השוויצרי UBS (סימבול: UBS), אקסל וובר, התייחס אמש למשמעויות הברקסיט ואמר כי הוא מתחיל לראות סימנים של דאגה וחוסר וודאות בשווקים אצל המשקיעים, סימן ממש לא טוב- "אני מאמין שראיתם כי בגלל הברקסיט וסכסוכי הסחר היתה עלייה עצומה בחוסר הוודאות. אי-ודאות היא דבר גרוע למשקיעים. כמו שאתם רואים כעת, ואנו מזהים זאת גם בבסיס הלקוחות שלנו, זאת כמעט שביתת משקיעים. בעוד הריביות נמוכות מאוד והעלויות של ההשקעות בשפל היסטורי, האי-ודאות לגבי פרויקטים ולגבי העובדה שחלק משרשרת הייצור נמצאת בסין, ולגבי המצב בבריטניה בעבור אירופאים, רק מתגברת".

✔ בדו"ח שהתפרסם הבוקר ע"י קרן המטבע הבינלאומית, צוין כי צמיחתה הכלכלית של סין עשויה להמשיך במגמת מיתון גם בשנת 2020, ולהראות מגמת צמיחה של 5.8%- האטה מהמגמה של השנה אשר עומדת על 6.1%, ו-6.6% בשנת 2018. סמנכ"ל קרן המטבע, טאו ג'אנג, התייחס לכך בכנס השנתי- "בשנים האחרונות, מה קורה בעולם? יש לנו מתחים בתחום הסחר, יחד עם עוד כוחות גיאו-פוליטיים אחרים, יש לנו את כל החוסר וודאות הזאת ברחבי העולם. וכל אלה מוסיפים לחץ נוסף כלפי מטה על הכלכלה הסינית".

✔ היום ימשיכו כ-3,500 מעובדי יצרנית המשאיות Mack, אשר בבעלותה של וולוו, לשבות ולנהל משא ומתן בין איחוד עובדי הרכבים לבין הנהלת החברה. העובדים שייכים לששת המפעלים, בהם גם המפעל הראשי בפנסילבניה, והם החלו בשביתה ב-12 באוקטובר- "אנו מאוכזבים מכך שהחברה לא הצליחה לספק הצעה משמעותית כלשהי לפני תאריך התפוגה ב-1 באוקטובר או במהלך הפגישות שלאחר מכן, בהן נוהל משא ומתן בנוגע להארכת החוזה".

✔ קבוצת התוכנה הגרמנית SAP הודיעה היום כי הגיעה להסכם עם מייקרוסופט (סימבול: MSFT) לסיוע ללקוחותיה הגדולים להעביר את התהליכים העסקיים שלהם לענן. השותפות, אשר נקראת "Embrace", תעזור ללקוחות לבצע פעולות באמצעות שרתים מרוחקים הנתמכים ע"י מסד הנתונים של SAP.

 

 


 

חופשות בבורסות

שבוע 43

21/10/2019-

בורסת ג'מייקה- יום הגיבורים הלאומי

בורסת הודו- יום בחירות המחוקקים

בורסת תל אביב- שמחת תורה

בורסת קניה- יום הגיבורים

22/10/2019-

בורסת יפן- יום לאומי

23/10/2019-

בורסת תאילנד- יום צ'וללונגקורן

24/10/2019-

בורסת זמביה- יום העצמאות

 


 

הנפקות

21/10/2019-

חברת Hylete (סימבול: HYLT).

24/10/2019-

חברת Bar group (סימבול: BRP).

חברת Onewater Marine (סימבול: ONEW).

25/10/2019-

חברת Aesthetic Medical International Holdings (סימבול: AIH).

חברת Cabaletta Bio (סימבול: CABA).

חברת Phathom Pharmaceuticals (סימבול: PHAT).

חברת Progyny (סימבול: PGNY).

חברת Youdao (סימבול: DAO).

 


 

אישורי FDAכנסי ביוטכנולוגיה

 

 


נתוני מאקרו

 

 


 

פרסום דו"חות פיננסיים

 

***אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

הראה עוד

כתבות מאותו תחום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close